CLT puit

CLT puit - ehita targalt

CLT ehk ingliskeelselt Cross Laminated Timber (ristkihtliimpuit) on uus ja nüüdseks üle maailma väga populaarseks saanud ehitusmaterjal. See on tugev, kerge, jätkusuutlik ning annab nii arhitektidele kui ka ehitajatele palju lisavõimalusi. Kui tahad teada, miks CLT puit sobib suurepäraselt majade ehitamiseks, siis loe edasi. 

Ristkihtliimpuitmaja Kerttu, võtmed kätte pakett

Materjal

CLT ristkihtliimpuit

CLT materjal

CLT on oma nime on saanud üksteisega risti olevatest puidukihtidest, mis liimitakse teineteise peale. Vastavalt vajadusele kasutame kas 3-, 5- või 7-kihilist puitu. Tulemuseks on tavapärasest oluliselt tugevam ja stabiilsem materjal, olles oma omadustelt betooniga võrreldav aga viimasest lausa 5x kergem. 

Keskkonnasõbralik

Ühe kuupmeetri betooni tootmine tekitab umbes 1 tonn CO2-te ning kulutab hulgaliselt vett. Kasutades ehitamisel jätkusuutlikult kasvatatud kvaliteetset Põhjamaist CLT puitu, on Sinu süsinikjalajälg neutraalne. Ja mis kõige parem – puit seob endaga CO2-te ka peale ehitamist, pakkudes seeläbi ka mugavat sisekliimat.

CLT on keskkonnasõbralik
CLT on sama tugev kui betoon

Betoon vs CLT puit

• CLT-ga säästad raha

• CLT-ga ehitad kiiremini

• CLT-ga säästad loodust

• CLT-ga säästad tervist

Hea tulekindlus

Tuli on iga maja jaoks üks suuremaid ohukohti, olgu Su elamu kivist või puidust. Tänu oma kihilisusel pakub CLT suurt vastupidavust leegile, tekitades selleks puidule omapärase söestunud pealmise kaitsekihi. Tulekindlust annab omakorda suurendada immutades materjali vastavate tuletõkke vahenditega või kattes selle kipsiga.  

CLT on tulekindel
CLT hea heliisiolatsiooniga

Heliisolatsioon

Kuigi me vahel ei pane seda ise tähele, siis meid ümbritseb igapäevaselt müra, mis tekitab väsimust ning stressi. Tänu moodsatele lahendustele ning CLT puidu kihilisele struktuurile saad muuta oma uue kodu vaikuse kantsiks, kuhu tulla peale pikka tööpäeva lõõgastuma.

Hingav maja

Tänu puidu niiskust imavatele omadustele on CLT-st ehitatud majas hästi balansseeritud niiskustase. Talvel maja küttes lisab puit kuivale õhule vajaminevat niiskust juurde ning soojadel suvekuudel aitab jällegi õhus olevat liigset niiskust endaga siduda. Samuti tagab CLT suurepärane soojusjuhtivus majale meeldiva ning ühtlase sisekliima. Tulemuseks on maja, mis hingab Sinuga ühes taktis, sobides hästi inimestele, kes kannatavad astma või teiste hingamisraskuste all. 

Hingav maja
CLT on allergiavaba

Allergiavaba

Puit on looduslikult hea materjal erinevate bakterite ning haiguste leviku tõkestamisel. Ehitades maja CLT puidust lood enda jaoks tervema ning allergiavabama keskkonna.

10% rohkem sisepinda

Tänu oma headele niiskust imavatele omadustele ei vaja CLT-st ehitatud sisepinnad eraldi niiskustõket. Nii saad enda kasutusse lausa 10% rohkem sisepinda võrreldes tavapäraste ehitusmaterjalidega.
Ristkihtliimpuidul rohkem sisepinda

Võta meiega ühendust